Kroužek

DŮLEŽITÁ INFORMACE


Kroužek a mládežnické tréninky jsou aktuálně od roku 2017 zrušeny


Historie kroužku

Myšlenka florbalového kroužku pro děti byla poprvé vyřknuta v roce 2006 avšak k jeho realizaci došlo až o dva roky později, kdy se ve spolupráci se ZŠ Vendryně, Obcí Vendryně a firmou MS Elektro rozjel tento projekt pod vedením trenérů Jana Górného a Michala Sojčáka, dlouholetých florbalistů a zakladatelů vendryňského florbalového klubu (rok 2002).

Zatímco Sojčák po jedné sezóně u týmu skončil, Jan Górny zde působí dodnes, jakožto jeho hlavní vedoucí, zodpovědný za chod celého kroužku. Trenérskou lavičku Górny opustil na konci sezóny 2013. Po překlenovacím období, kdy tým vedl Tomáš Golasowski, již druhým rokem vede žákovský tým Vendryně dvojice mladých koučů Jan Goryczka-David Šlachta, kteří sami kdysi v tomto kroužku začínali svou florbalovou kariéru. Premiérová sezóna v roli trenéra pak letos čeká na dalšího odchovance kroužku Patrika Szotkowského. Vedoucím družstva, který má za úkol starat se o věci potřebné k tréninku je Jakub Lanc, externím poradcem pak další bývalý dlouholetý hráč místního florbalového klubu Pavel Malík.

V roce 2010, z iniciativy FK Vendryně vznikla v Těšínském Slezsku florbalová soutěž pro žáky, které se FK Vendryně jakožto její zakládající člen do dnes účastní. Největším úspěchem našeho kroužku je druhé místo starších žáků v této soutěži v sezóně 2011/2012. V loňském ročníku obsadilo družstvo mladších žáků konečnou pátou příčku, tým starších žáků zakončil sezónu na čtvrtém místě.

V roce 2013 navázal náš kroužek spolupráci s úspěšným florbalovým reprezentantem, mistrem Česka z Vítkovicemi, Tomášem Sladkým, který přímo ve Vendryni předával své zkušenosti jenž nasbíral v době svého působení ve Švédsku a Finsku, tedy v elitních florbalových ligách, našim hráčům na celodenních florbalových soustředěních.


Co je cílem našeho kroužku

Prvotním cílem našeho kroužku je přinutit děti k pohybu. Jde nám o to, aby neseděly doma za počítačem či play stationem ,nýbrž aby se věnovaly přirozenému, pro jejich růst tolik důležitému pohybu. Dále je samozřejmě hodláme naučit základům florbalu, aby si osvojily základní návyky a pravidla této krásné hry. V neposlední řadě nám jde také o to, aby si děti dokázaly užívat čas strávený u nás na kroužku a aby měly ze sebe a ze hry svého týmu opravdovou radost. Aby se na každý trénink těšily, protože rozesmáté dětské tváře a dobrý pocit z předvedené hry jsou mnohem více než „nějaké“ tři body v tabulce.

V této sezóně chystáme úzkou spolupráci z profesionálním týmem ze Suché. Ti, jenž budou opravdu dobří a budu mít zájem si tak mohou vyzkoušet „skutečnou“ ligu. Ovšem ani ti ostatní nepřijdou zkrátka, jako FK Vendryně se opět budeme účastnit Slezské žákovské florbalové ligy a to v obou kategoriích. V únoru nás čeká již tradiční domácí turnaj, „ O Pohár starosty Obce Vendryně“ kdy se sejdou ty nejlepší tymy z okolí.

Za šest let existence náš kroužek připravil na „velký florbal“ celou řadu hráčů Ať už zmiňovaný Jan Goryczka, který dnes válí za Horní Suchou, nebo Jan Urban (oba udělali své první florbalové kroky v našem kroužku). I to je ukázka toho, že hrát u nás má smysl. Stačí jen chtít…

Kroužek je rozdělen na dvě kategorie: mladší žáci (2 až 5 třída) a starší žáci ( 6 až 9) obě mají maximální možnou kapacitu 15 míst, celkem tedy může kroužek navštěvovat 30 dětí. Tréninky mladších žáků probíhají vždy od 17 do 18 hodin, starší žáci trénují od 18 do 19 hodin. Roční „kroužkovné“ tedy poplatek za kroužek byl stanoven na 500,- Kč. V roce 2017 byl však kroužek z časových důvodu zrušen.